Przejdź do treści

Certyfikaty i wyróżnienia

Certyfikat ISO 9001:2008

W celu dostosowania standardów naszej działalności do wymogów stawianych przedsiębiorstwom, a w szczególności placówkom medycznym w Unii Europejskiej, wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2008. W wyniku pozytywnej oceny jednostki certyfikującej SP ZOZ MSWiA w Szczecinie uzyskał certyfikat ISO 9001:2008 z akredytacją polską PCA, niemiecką DAR oraz brytyjską UKAS.W związku z powyższym nasza placówka posiada certyfikat w pełnym zakresie działania, co jest gwarancją świadczenia wysokiej jakości usług medycznych zarówno w Polsce jak i na rynku europejskim.

Bezpieczny Szpital 2007 – 2012

W latach 2007 – 2012 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Miniesterstwa Spraw Wewnętrznych w Szczecinie znalazł się na liście ogólnopolskiego rankingu szpitali “Bezpieczny Szpital”, przeprowadzonego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia dla dziennika “Rzeczpospolita”. Kryteriami branymi pod uwagę w ocenie jednostki były: zarządzanie, opieka medyczna oraz jakość opieki. Uzyskana przez nasz szpital liczba punktów pozwoliła na zakwalifikowanie się do grona najlepszych szpitali publicznych w Polsce.

FINALISTA

Ranking%20szpitali

Dobry Szpital 2008

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Szczecinie znalazł się na 16 pozycji „Narodowego Rankingu Szpitali”, który opublikowany został 19 maja 2008 roku przez „Super Express”. Ranking „Super Expressu” powstał w oparciu o ocenę placówek medycznych pod względem m.in. posiadanych certyfikatów i wyróżnień, inwestycji oraz sytuacji finansowej. Największy wpływ na pozycje w rankingu miały jednak punkty przyznawane przez czytelników „Super Expressu”, którzy wypełnili ankietę Satysfakcji Pacjenta dołączoną do gazety lub zamieszczoną w Internecie. Pacjenci oceniali przede wszystkim warunki, w jakich byli leczeni, jakość opieki zdrowotnej, fachowość oraz uprzejmość personelu medycznego. Po przeanalizowaniu około 6 tysięcy wypełnionych ankiet, spośród 304 ocenianych szpitali wielospecjalistycznych, powstała lista rankingowa 100 najlepszych szpitali w Polsce.

Gazele Biznesu

logo gazele 2011W roku 2005 SP ZOZ MSWiA w Szczecinie po raz pierwszy został laureatem prestiżowego rankingu najbardziej dynamicznych polskich firm Gazele Biznesu organizowanego przez Puls Biznesu oraz firmę Coface Poland. Gazele Biznesu to wyróżnienie dla firm, które bardzo szybko się rozwijają i niezależnie od warunków gospodarczych stale poprawiają swoje wyniki. Są to najbardziej dynamiczne i efektywnie działające przedsiębiorstwa w Polsce. Kolejne wyróżnienia zostały nam przyznane  w latach 2008-2011.

Gazela Biznesu  to firma, która:

– prowadzi działlnośc nieprzerwanie przez okres minimum 3 lat,
– odnotowuje przychody ze sprzedaży w przedziale pomiedzy 3 a 200 mln zł,
– odnotowuje przyrosty sprzedaży w porównaniu do lat ubiegłych,
– publikuje swoje wyniki finansowe w Monitorze Polskim lub udostępniła informacje na ich temat firmie Coface Poland lub redakcji „Pulsu Biznesu”,
– wyróżnia się nieskazitelną reputacją i uczciwością wobec kontrahentów, pracowników i fiskusa.

Do tegorocznej listy rankingowej “Gazele Biznesu 2011”, po przeanalizowaniu wyników finansowych oraz działalności ponad 5 tysiecy przedsiębiorstw, zakwalifikowało się 3779 firm. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Szczecinie sklasyfikowany został na 3160 pozycji w rankingu ogólnopolskim oraz na 96 pozycji w rankingu wojewódzkim. To już 5 tytuł Gazeli Biznesu przyznany dla naszego Zakładu.

Szpital bez bólu

Z przyjemnością informujemy, iż  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Szczecinie  spełnia kryteria wymagane przez Polskie  Towarzystwo Badania Bólu i otrzymał certyfikat – Szpital bez bólu. Wyróżnienie to jest przyznawane przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu wraz z Polskim Towarzystwem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskim Towarzystwem Ginekologicznym, Towarzystwem Chirurgów Polskich oraz Poskim Towarzystwem Ortopedycznym i Traumatologicznym. Powyzszy certyfikat jest potwierdzeniem wprowadzenia w naszym Zakładzie najwyzszych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Diamenty Forbesa 2011 i 2012

W roku 2011 oraz 2012 nasza placówka otrzymała wyróżnienia w rankingu przeprowadzanym  przez firmę Dun&Bradstreet dla miesięcznika Forbes.
W przygotowanym zestawieniu znalazły się firmy, które dynamicznie zwiększały swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat.  W roku 2011 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Szczecinie zajął 37 miejsce w rankingu wojewódzkim oraz 752 miejsce w rankingu ogólnopolskim. W roku 2012  na liście “Diamentów Forbesa” znalazło się 2051 firm. Nasz Zakład został skasyfikowany na 46 pozycji w regionie oraz na 1175 miejscu listy ogólnopolskiej wsród firm o przychodach od 5 do 50 mln zł.