Przejdź do treści

Laser MEL 80

P1000290Posiadany przez naszą placówkę sprzęt należy do najnowocześniejszych laserów excimerowych na świecie i pozwala na oferowanie pacjentom szerokiego wachlarza zabiegów chirurgii refrakcyjnej w korekcji wad wzroku w dotychczas niedostępnym standardzie.
Pierwszy w Polsce Laser MEL 80 posiadany przez SP ZOZ MSWiA w Szczecinie to najnowocześniejszy laser excimerowy IV generacji. Spośród ponad 750 systemów excimerowych, które do tej pory pojawiły się na światowym rynku, MEL 80 jako jeden z nielicznych został aprobowany przez amerykańske FDA. Wyniki badań klinicznych dowodzą, że wzrok 93%. pacjentów został skorygowany w ciągu trzech miesięcy do pełnej ostrości wzroku bez okularów. Zdecydowanie jest to wiodący produkt na rynku.

Urządzenie wyprodukowane zostało przez firmę Carl Zeiss – wiodącego światowego producenta urządzeń okulistycznych. Jego unikalna światowa pozycja – strzeżona licznymi patentami – oparta jest na kilku kluczowych elementach, którym przyświeca przede wszystkim troska o 3 główne zasady:

  1. Bezpieczeństwo pacjenta
  2. Ergonomia pracy
  3. Stabilność i rzetelność wykonywanych procedur

Powyższe założenia realizowane są dzięki wysublimowanym rozwiązaniom:

  • Jest to jedyny aparat na świecie, który równocześnie korzysta z danych aberrometrycznych i topograficznych.
  • W zależności od miejsca na rogówce zmienia się rozkład mocy w wiązce tak, aby zachować stałe parametry pracy.
  • Aktywny „eyetracker”. w systemie częstotliwości 250 Hz jest jednym z najszybszych na rynku.
  • Jest to jedyne rozwiązanie na świecie, które swój potwierdzony klinicznie sukces zawdzięcza nie tylko kontroli położenia źrenicy, ale również szczegółów anatomicznych twardówki.
  • MEL 80 wyposażony jest w system CCA+ (Cone of Controlled Atmosphere) poprawiający wyniki ablacji oraz zwiększający bezpieczeństwo pracy