Przejdź do treści

Najnowsza jednodniowa metoda SBK-Lasik już dostępna!

Z przyjemnością informujemy, że jako pierwsi w województwie zachodniopomorskim, w naszym Zakładzie, uruchomiona została najnowsza metoda laserowej korekcji wzroku – SBK-LASIK.

Jest to najnowocześniejsza metoda, delikatniejsza odmiana metody LASIK z wytworzeniem cieńszego płatka. W tradycyjnej metodzie LASIK płatek ma grubość 130 mikronów do 180 mikronów. W SBK użycie specjalnej głowicy mikrokeratomu Carriazo-Pendularpozwala na utworzenie płatka rzędu 100 mikronów.

Główne zalety SBK-LASIK:

  • Odseparowanie następuje tuż pod błoną Bowmana, co pozwala na znaczne oszczędzenie istoty właściwej rogówki i daje nieosiągalne do tej pory korzyści.
  • Obecnie SBK jest najbezpieczniejszą i najbardziej komfortową dla pacjenta odmianą metody LASIK.
  • Najistotniejszymi zaletami SBK jest bardzo szybki i bezbolesny okres regeneracji. Większość pacjentów widzi ostro już po kilku godzinach i nie skarży się na żadne dolegliwości.
  • Znacznie zmniejsza się wrażliwość na światło oraz rzadsze są przypadki wystąpienia suchego oka w pierwszym okresie po operacji.
  • Cienki płatek daje też szansę na pozbycie się wady wzroku osobom, które do tej pory nie mogły mieć laserowej korekcji ze względu na zbyt cienką rogówkę, czy dużą krótkowzroczność lub kombinację obu.
 
ZAPRASZAMY!