Przejdź do treści

Naszą apteką kieruje doktor

Personel Szpitala MSWiA ciągle podwyższa swoje kwalifikacje. W ostatnim czasie do grona pracowników posiadających tytuły doktorskie dołączyła również kierownik apteki działającej w strukturach szpitala.

Działającą na terenie naszego szpitala apteką Anna Żuk kieruje od lipca 2017 r. Miło jest nam poinformować, że po czterech latach stacjonarnych studiów doktoranckich na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego kierownik naszej apteki obroniła rozprawę doktorską pt.: “Żywienie kliniczne i automatyczna dystrybucja leków w praktyce polskich szpitali” i uzyskała stopnień doktora nauk farmaceutycznych.

Kierownik apteki szpitalnej studia farmaceutyczne ukończyła na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała w najnowocześniejszych aptekach szpitalnych na Śląsku. Pracę zawodową łączyła z kształceniem podyplomowym.

Dr n. farm. Anna Żuk ukończyła również studia podyplomowe “Prawo w ochronie zdrowia” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 2016 roku uzyskała także tytuł specjalisty z farmacji klinicznej. Kontynuuje kształcenie odbywając studia specjalizacyjne z farmacji szpitalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Dr Anna Żuk jest również członkiem polskich i zagranicznych towarzystw naukowych zrzeszających farmaceutów szpitalnych, oraz autorem licznych publikacji naukowych i wystąpień zjazdowych, które swoją tematyką związane są z funkcjonowaniem apteki szpitalnej.

“W dniach 25-26 maja 2018 roku w Stargardzie odbędzie się XXVII Sympozjum Historii Farmacji “Aptekarze na drogach do niepodległej” organizowane przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne. Wśród uczestników jest kierownik apteki szpitalnej dr n. farm. Anna Żuk, która wygłosi referat pt.: “Szczecińskie szpitale – miejsca pracy z historią”. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Świeżo upieczonej Pani Doktor serdecznie gratulujemy i życzymy rozwoju kariery naukowej.