Przejdź do treści

Ceny korekcji wzroku mocno w dół

Od 300 do 850 złotych taniej, w zależności od rodzaju zabiegu zapłacą pacjenci Szpitala MSWiA w Szczecinie za zabieg laserowej korekcji wzroku. Dodatkowo na specjalne rabaty mogą liczyć studenci oraz pracownicy służb mundurowych MSWiA.

Nowe ceny zabiegów obowiązują od początku lipca. Ich trwała zmiana to efekt decyzji dyrekcji Szpitala MSWiA.

Laserowa korekcja wzroku to zabieg nierefundowany przez NFZ. Obniżka cen jest naszym sygnałem otwartości na pacjentów. Liczymy, że wraz ze spadkiem cen wzrośnie liczba osób korygujących wadę wzroku – mówi Paweł Bakun, dyrektor SP ZOZ MSWiA w Szczecinie.

Ceny poszczególnych metod zabiegów obniżono o kilkaset złotych, w zależności od rodzaju zabiegu. Za najbardziej popularny zabieg na jednym oku wykonywany metodą LASIK zapłacimy obecnie 1800 zł. To o 650 zł mniej niż przed wprowadzeniem obniżek.

Dodatkowo na specjalny, 5-prcentowy rabat mogą liczyć również studenci. Warunkiem uzyskania rabatu jest okazanie zaświadczenia z uczelni potwierdzającego przyjęcie w poczet studentów oraz ważnej legitymacji studenckiej.

Zniżka w wysokości 10 procent przysługuje także pracownicy służb mundurowych MSWiA: tj. Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służb Więziennych, ABW, BOR oraz CBŚ pozostający w czynnej służbie. Warunkiem uzyskania rabatu jest okazanie aktualnego zaświadczenia o zatrudnieniu.

Laserowa korekcja wykonywana jest za pomocą kilku metod. Określenie metody możliwe jest po wykonaniu precyzyjnych badań. Efekty jej zastosowania, czyli poprawa wzroku widoczne są już po pierwszej dobie od zabiegu.

Laserowa korekcja  pozwala zrezygnować z noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Specjalista używa lasera aby wymodelować tzw. krzywiznę przednią rogówki oka. Laserowa korekcja wzroku należy do najbezpieczniejszych i najprecyzyjniejszych zabiegów okulistycznych. Wykonuje się ją w warunkach ambulatoryjnych, stosując znieczulenie miejscowe (w postaci kropli do oczu). Zabieg przebiega zupełnie bezboleśnie.

Szpital MSWiA w Szczecinie dysponuje sprzętem najnowocześniejszych laserów eximerowych. Pozwala on na oferowanie pacjentom szerokiego wachlarza zabiegów chirurgii refrakcyjnej wad wzroku. Laser MEL 80 CRS Master TwinLine Oculign to najwyższej jakości urządzenie, które zapewnia naszym pacjentom bezpieczeństwo podczas zabiegu, a w jego efekcie przyczynia się do poprawy wzroku.

Szczegółowe ceny zabiegów w zakładce “Cennik”.